سوالات متداول درباره ریکی

  • آیا درسته که نمی‌شه ریکی رو در حالی که جسم فلزی (گردنبند، ساعت،…) روی بدن داریم انجام داد یا گرفت؟

موضوع نشدن نیست، در هر حالتی امکان ریکی هست و اجسام فلزی هم در اصل ریکی اشکالی ایجاد نمی‌کنند و شما حتی با داشتن پلاتین در بدن هم می‌توانید ریکی بدهید یا بگیرید؛ اما ‌‌‌بهتره به افرادی که از شما انرژی می‌گیرند توصیه کنید که اجسام فلزی را قبل از گرفتن انرژی از خود دور کنند و در مورد خودتون به حستون عمل کنین. من اغلب توصیه می‌کنم هنگام دریافت همسویی و حضور در حلقه ریکی تا حد امکان زیورآلات فلزی را کاهش بدین. با توجه به تاثیر کوچکی که اجسام فلزی روی میدان‌های انرژی دارند، امکان تغییر رنگ اجسام فلزی یا ایجاد حس بد در اطرافشون هست.

  • یکی از دوستام می‌گفت که من حتما باید در ازای ریکی دادن چیزی بگیرم، واقعا الزامیه؟

(خواندن پاسخ سؤال بعد را فراموش نکنید) آیا شفاگران بزرگ تاریخ مانند پیامبران و ائمه اطهار برای شفای روحی و جسمی و تعالیم خود چیزی مطالبه می‌کردند؟ هیچ استاد بزرگ و شفاگر بزرگ تاریخ رو به یاد می‌یارید که قبل از درمان گفته باشه من تا یه چیزی نگیرم کمکت نمی‌کنم؟ این ماجرای تبادل انرژی و گرفتن چیزی در ازای ریکی در غرب به ریکی اضافه شده (احتمالا توسط خود خانم تاکاتا) ولی جزئی از روح ریکی نیست. شما می‌تونید پول بگیرید، می‌تونید مجانی ریکی بدید و هیچ تفاوتی نداره. افرادی که ریکی رو مجانی می‌دن اساتید یا شفاگران ضعیف‌‌‌تری نیستند بلکه فقط ‌‌‌ترجیح می‌دهند که این هدیه رو به رایگان به خواستارانش برسونن.

استاد هایاشی هم فقرا رو به رایگان درمان می‌کرد. پس اگر کسی استطاعات مالی نداشت یا مثلا مادربزرگتان که تا به حال بابت غذاهایش از شما پولی نگرفته مطمئن باشید که می‌توان به رایگان به او ریکی داد و آنطور که راحتید عمل کنید اما لطفا حتی در صورتی که تصمیم گرفتین رایگان کار کنین، اگر کسی اصرار داشت هدیه‌ای به شما بده اون رو قبول کنید.

  • اگه حرفتون درسته، پس این داستان کمک به فقرا که اوسویی مجانی کمک کرد و پشیمون شد قضیش چیه؟

اول از همه توجه داشته باشید که اون یک داستان آموزشی بوده و به دلایل تاریخی امکان نداره اون داستان به اون شکل در مورد استاد اوسویی پیش اومده باشه؛ دوم نتیجه اخلاقی اون داستان این نیست که باید در ازای ریکی پول بگیرین! نتیجش اینه که افراد باید خودشون بخوان که متحول بشن نه اینکه شما به جای اونا تصمیم بگیرین که وقتشه متحول بشن و کمک هم می‌خوان! ریکی رو می‌تونین به افرادی که احساس می‌کنین به اون نیاز دارن معرفی کنین اما اگه نخواستنش، اصرار نکنین. این باور که ما خیر و صلاح دیگران رو از خودشون بهتر تشخیص می‌دهیم و به خلاف میلشان به آن سمت هدایتشان می‌کنیم، نوعی خودخواهی و ستم است نه دیگرخواهی. حتی خود خدا هم چنین نمی‌کند!

ریکی دادن
  • آیا سبک ریکی «—–» (جای خالی را به دلخواه پر کنین!) از ریکی که من یاد گرفتم قوی‌‌‌تره؟ آخه شنیدم سمبل‌هاش ‌‌‌بیشتره یا…

اینکه شما چه ‌سبک‌هایی رو یاد بگیرید کاملا به احساس و انتخاب شما بستگی داره، اما بد نیست اول تاریخچش رو یه چک بکنید.

مثلا شاید اگه تاریخچه Karuna Reiki رو بخونید که چجوری یک استاد اونو به عنوان اسم تجاری خودش ثبت کرده و قیمت او در حالیکه دو تا خانم اونو در مراقبه کشف کردند (اول فکر می‌کردن سای بابا اینو به اونا گفته و اسمشو سای بابا ریکی گذاشتن در حالیکه بعدا خودشون گفتن این طوری نبوده و اسمشو هم عوض کردند) اونوقت ممکنه تصمیم بگیرید به سراغ Karuna Ki برید که اگرچه از همه نظر به اون شبیهه، راهنماش آزاده و شرایط تجاری ‌کمتری داره. اینو هم همیشه در ذهن داشته باشید که ‌‌سمبل‌های ‌‌‌بیشتر به هیچ وجه به معنی قوی‌‌‌تر بودن یا ‌‌‌بهتر بودن ‌سبک‌ها نیستند و همچنین سعی کنید اول مرحله استادی رو در اوسویی ریکی بگیرید و بعد به دنبال ‌‌سبک‌های دیگه برین.

من به عنوان کسی که استاد ‌‌سبک‌های مختلفیه به شما توصیه می‌کنم اگر هم دوست دارید بیش از یک سبک رو کار کنید، بین اون‌ها اونقدر فاصله بندازین و در طی اون فاصله اونقدر باهاشون کار کنید که چیزی از تجربه و حس هر کدام یادتون بمونه.

  • به چیا می‌شه ریکی داد؟

همه موجودات و شرایط. ریکی دادن به ماه رو امتحان کردین؟

  • راست می‌گن به گذشته هم می‌شه ریکی داد؟ اونوقت چی می‌شه؟

هدف ریکی در شفای گذشته شفای مشکلات شما و وابستگی‌های شما به گذشته یا اثریه که اون موضوع روی شما گذاشته نه تغییر دادن گذشته. بخصوص در مورد اثرات روانی می‌تونه پرکاربرد باشه. تا قبل از ریکی۲ فقط می‌توانید از راه نزدیک و به زمان اکنون ریکی ارسال کنید اما در ریکی2 هم امکان ریکی از راه دور و هم ریکی به گذشته و آینده را خواهید داشت که در جزوه‌های آموزشی ریکی۲ شما آموزش داده شده است.

  • کیا می‌تونن ریکی یاد بگیرن یا به درجه استادی ریکی برسند؟

همه! هر کسی در هر سنی با هر مشخصات فیزیکی می‌تونه با ریکی همسو بشه و آموزش تئوری اون هم ‌‌‌بیشتر از چند ساعت طول نمی‌کشه. واقعیت اینه که ‌‌خیلی‌ها حیوانات خانگی رو هم با ریکی همسو کرده‌اند و یا در حالی که اون‌ها رو در آغوش داشتند همسو شده‌اند و تجربیات جالبی وجود داره اما من میتونم در این حد بگم که همه انسان‌ها‌‌‌ اگه بخوان و آماده انجام ‌تمرین‌های ۲‌‌۱ روزه باشن، می‌تونن با ریکی همسو بشن. همسویی با ریکی ‌‌‌بیشتر مثل به یاد آوردن یک چیزه تا ایجاد اون. در همسویی کسی شما رو کانال نمی‌کنه، حتی کانالی که هست بسته نیست که نیاز به باز کردن داشته باشه، انگار که یادتون می‌ندازه که اینجا یه کانال بازی هست و در استفاده اولیه از اون کمکتون می‌کنه! پس فراموش نکنید که افراد به صرف استاد ریکی بودن هیچ بر‌‌‌تری نسبت به شما یا دیگران ندارند و حتی معلوم نیست ما اساتید ریکی به صرف استادی ریکی، ‌آدم‌های قابل اعتماد و خوبی باشیم! به هیچ عنوان به صرف اینکه کسی استاد ریکی بود به او اطمینان یا سرسپردگی نداشته باشید!

منبع: کتاب رایگان ریکی، صفحات ۱۴۸- ۱۵۲ قابل دانلود از: https://persianreiki.ir